آیا برای ارث بری جنین قانونی وجود دارد ؟

این مطلب را به اشتراگ بگذارید
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

آیا برای ارث بری جنین قانونی وجود دارد ؟
شرط اصلی ارث بری بر اساس ماده ۸۷۵ قانون مدنی زنده بودن در زمان فوت مورث است. اگر جنینی موجود باشد، به شرطی جزء ورثه خواهد بود که نطفه‌ٔ او در زمان فوت مورث موجود باشد و زنده متولد شود. حتی اگر بلافاصله بعد از تولد بمیرد. اگر وجود جنین مانع از سهم ارث دیگر وراث باشد، تقسیم ارث تا زمانی که حال جنین مشخص شود به عمل نمی‌آید. اگر وجود جنین مانع ارث سایرین نباشد، تقسیم صورت می‌گیرد اما برای حمل سهمی مساوی با سهم دو پسر از طبقه‌ای که جنین به آن تعلق دارد، کنار گذاشته می‌شود.

شرط اصلی ارث بری بر اساس ماده ۸۷۵ قانون مدنی زنده بودن در زمان فوت مورث است. اگر جنینی موجود باشد، به شرطی جزء ورثه خواهد بود که نطفه‌ٔ او در زمان فوت مورث موجود باشد و زنده متولد شود. حتی اگر بلافاصله بعد از تولد بمیرد. اگر وجود جنین مانع از سهم ارث دیگر وراث باشد، تقسیم ارث تا زمانی که حال جنین مشخص شود به عمل نمی‌آید. اگر وجود جنین مانع ارث سایرین نباشد، تقسیم صورت می‌گیرد اما برای حمل سهمی مساوی با سهم دو پسر از طبقه‌ای که جنین به آن تعلق دارد، کنار گذاشته می‌شود.

مشاوره رایگان حقوقی

تماس تلفنی از سراسر کشور در وقت اداری با شماره ثابت

  • تلفن : 02186034230
  • موبایل: 09122443556
  • مشاوره رایگان حقوقی فقط با شماره ثابت تماس بگیرید
  • آدرس : پایین تر از میدان ولیعصر ، کوچه ولدی،پلاک 26،واحد 8

ارسال پیام

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن

اطلاعات تماس

  • تلفن : 02186034230
  • موبایل: 09122443556
  • مشاوره رایگان حقوقی فقط با شماره ثابت تماس بگیرید
  • آدرس : پایین تر از میدان ولیعصر ، کوچه ولدی،پلاک 26،واحد 8

ارسال پیام